Msze święte

w niedziele i święta:
7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 18.00

w dni powszednie
6.30, 7.15, 8.00, 18.00  więcej...


Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł

Czytania liturgiczneKalendarz liturgiczny
Braci Mniejszych Kapucynów
w Polsce


czerwiec 2017
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Brak wydarzeń

Licznik wizyt

Dziś2
Wczoraj77
W ostatnim tygodniu2
W ostatnim miesiącu2042
Wszystkich118284

Ogłoszenia duszpasterskie

18.06.2017

XI Niedziela Zwykła

1. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusa i procesję eucharystyczną – codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do niesienia sztandarów w procesji, mężczyzn do baldachimu, a dziewczynki do sypania kwiatów. Zapraszamy do udziału, aby w oktawie Bożego Ciała wyrazić wiarę i wdzięczność Bogu za Eucharystię.

2. W piątek 23 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich do udziału we Mszy św. o godz. 18.00, po której w tradycyjnej procesji przejdziemy do figury Serca Jezusowego na Placu Ojca Honorata, gdzie odśpiewamy litanię do Serca Jezusowego, wysłuchamy okolicznościowego kazania i odmówimy Akt wynagrodzenia Sercu Jezusowemu, przez co możemy uzyskać odpust zupełny. Prosimy o pomoc w zorganizowaniu procesji.

3. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach.

4. W sobotę 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jan Chrzciciela. Tego dnia swoje imieniny obchodzi proboszcz naszej parafii ks. Jan Widera. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

5. Zachęcamy do nabycia i lektury najnowszego wydania tygodnika katolickiego „Niedziela”.

6. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w dniu 22 lipca 2017 r. Wyjazd spod Urzędu Miasta i Gminy o godz. 600. Zapisy u pani Heleny Pardej tel. 693 566 352 i Elżbiety Drobik tel. 791 592 400. Koszt pielgrzymki 40 zł. Serdecznie zapraszamy do udziału.

7. Dnia 22 czerwca w Zajeździe Lwowskim w Klwowie od godz. 8 do 13 odbędzie się zbiórka krwi dla 5-letniego Piotrusia chorego na białaczkę. Zwracamy się z gorącą prośbą w imieniu Rodziny Piotrusia i dziękujemy za podzielenie się cząstka swojego życia z drugim człowiekiem.

8. Naszym Dobroczyńcom dziękujemy za wszelkie dobro i zapewniamy Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.

9. W tym tygodniu przypada:

  • w środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.

 

11.06.2017

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

1.  Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

2. Dziś po Mszy św. o godz.15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do nabożeństwa czerwcowego.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.

4. Siostry Niepokalanki zapraszają na Nabożeństwo Fatimskie do kaplicy Sióstr przy ulicy Rawskiej 5 we wtorek 13 czerwca o godz. 17.00.

5. W najbliższy czwartek 15 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 15.00 i 18.00. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do udziału w procesji eucharystycznej ulicami Nowego Miasta, by uczcić obecność Zbawiciela w Eucharystii i publicznie wyrazić swoją wiarę. Uroczysta procesja eucharystyczna rozpocznie się Mszą św. w kościele parafialnym o godz. 10.00, a zakończy przy naszym kościele. Wystrój ołtarzy i rozważania będą nawiązywać do tegorocznych wielkich wydarzeń w Kościele i naszej Ojczyźnie.

Ołtarze przygotowują:

I – Siostry Wspomożycielki i parafianie z Sacina i Rosochy oraz Straż Pożarna (Pl. Kościuszki) Przesłanie i rozważanie: "Idźcie i głoście"

II - Siostry Niepokalanki z pomocą mieszkańców Świdrygał i Gostomii oraz kupców (przed Groszkiem). Przesłanie i rozważanie: rok. św. Brata Alberta Chmielowskiego.

III – Siostry Sercanki wraz z mieszkańcami Pobiednej i Woli Pobiedzińskiej (Dom Sióstr Sercanek). Przesłanie i rozważanie: 100-lecie Fatimy.

IV – Siostry Honoratki przy współudziale braci Kapucynów, parafian z Bełku i Wólki Gostomskiej (Dom Sióstr Honoratek). Przesłanie i rozważanie: 100-lecie śmierci bł. O. Honorata Koźmińskiego.

6. Przez oktawę Bożego Ciała na zakończenie nabożeństwa czerwcowego będziemy codziennie wychodzić z procesją eucharystyczną na plac przykościelny. Zapraszamy chętnych do niesienia sztandarów w procesji, mężczyzn do baldachimu, a dziewczynki do sypania kwiatów. Zapraszamy do licznego udziału, aby wyrazić w ten sposób wiarę i wdzięczność Bogu za Eucharystię.

7. Przypominamy, że dziś, jak zawsze w uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się czas wypełnienia obowiązku przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej.

8. W ubiegłą niedzielę przeżyliśmy Dzień Honoracki połączony z obchodami Dnia Dziecka. Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy za obecność i rodzinną atmosferę. Dziękujemy Panu Burmistrzowi i Pracownikom Miasta i Gminy w Nowym Mieście, sponsorom, ofiarodawcom, dzieciom i młodzieży z naszych szkół, orkiestrze, Siostrom, FZŚ, grupom działającym przy naszym klasztorze, wszystkim którzy na różne sposoby przyczynili się do wspaniałego przeżycia tego dnia. W sposób szczególny dziękujemy Wolontariuszom, którzy włożyli ogrom swego czasu i pracy. Dziękujemy wszystkim za wszystko naszym franciszkańskim zawołaniem: Niech zapłaci Pan Jezus i św. nasz Ojciec Franciszek.

9. W tym tygodniu przypadają:

  • w poniedziałek – wspomnienie błogosławionych: Aniceta Koplińskiego, Henryka Krzysztofi ka, Floriana Stępniaka, Fidelisa Chojnackiego i Symforiana Duckiego Kapucynów, którzy zgi nęli w niemieckich obozach koncentracyjnych;
  • we wtorek – święto św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła;
  • w środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
  • w sobotę – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika;