Dzisiaj jest: 24 Maj 2017    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

W ostatnim miesiącu1563

14.05.2017

V Niedziela Wielkanocna

1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.

3. we wtorek swoje imieniny będzie obchodził o. Andrzej Dezor. Na Mszę św. w intencji solenizanta zapraszamy tego dnia o godz. 18.00.

4. W czwartek obchodzimy święto św. Feliksa z Cantalice, patrona dzieci. Po każdej Mszy św. dzieci mogą przyjąć namaszczenie olejami św. Feliksa.

5. W tym roku XVII Dzień Honoracki połączony z obchodami Dnia Dziecka będziemy przeżywać 4 czerwca. Nasza miejscowa uroczystość od siedmiu lat jest obchodzona pod hasłem „Spotkanie z Błogosławionym” i dedykowana w sposób szczególny rodzinie. Obchody rozpoczną się Mszą św. o godz. 11.00 w ogrodzie klasztornym pod przewodnictwem Ks. Abp Wacława Depo. Szczegółowy program podamy w najbliższym czasie. Zapraszamy wszystkich w tym dniu na ogród klasztorny, aby przez modlitwę i zabawę wspólnie z całą rodziną odpocząć w dzień Pański. Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie tego kapucyńskiego dzieła.

6. W tym tygodniu wspominamy:

• w poniedziałek – św. Małgorzaty z Kortony,
  • we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski
  • w środę – św. Paschalisa Baylona, zakonnika
  • w piątek – św. Kryspina z Viterbo, zakonnika
  • w sobotę – św. Bernardyna ze Sieny, kapłana

7. Wszystkim naszym Dobrodziejom dziękujemy za okazaną nam dobroć i pomoc. Zapewniamy Was o naszej codziennej pamięci w modlitwie.

07.05.2017

IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do nabożeństwa majowego.

3. Przez wszystkie dni maja trwa w naszym kościele o godz. 17.30 wspólna modlitwa maryjna. Zachęcamy do udziału w niej.

4. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Warszawskiej Prowincji. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy św. i na modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.

5. Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Nowym Mieście nad Pilicą serdecznie zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w dniu 8 maja 2017 r. w godz. 11.00 – 14.00. W Programie między innymi: występ artystyczny uczniów, zwiedzanie placówki, prezentacja multimedialna szkoły, rozmowy z Dyrekcją Placówki i z Specjalistami i poczęstunek.

6. W sobotę przypada 100. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 36. rocznica zamachu na Św. Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. W tym dniu Siostry Niepokalanki serdecznie zapraszają na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.30 w kaplicy Sióstr przy ul. Rawskiej 5, następnie nabożeństwo majowe i różaniec w ogrodzie różańcowym. Pragniemy podjąć wezwanie do pokuty i umartwienia, które stanowią zasadniczy wątek Fatimskiego Przesłania jakim jest ukazanie światu drogi prowadzącej do źródeł Bożego Miłosierdzia.

7. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro jakiego doświadczamy i obiecujemy Wam naszą codzienną modltwę.

8. W TYM TYGODNIU PRZYPADAJĄ:

• w czwartek – wspomnienie św. Ignacego z Laconii, zakonnika;
  • w piątek – wspomnienie św. Leopolda Mandicia, kapłana;