Msze święte

w niedziele i święta:
7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 18.00

w dni powszednie
6.30, 7.15, 8.00, 18.00  więcej...


Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł

Czytania liturgiczneKalendarz liturgiczny
Braci Mniejszych Kapucynów
w Polsce


czerwiec 2017
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Brak wydarzeń

Licznik wizyt

Dziś2
Wczoraj77
W ostatnim tygodniu2
W ostatnim miesiącu2042
Wszystkich118284

Dni skupienia

Terminy dni skupienia dla chłopaków w klasztorze w Nowym Mieście:san damiano-maly

 

 

Zostaną podane po wakacjach 2012

 

 

Dni skupienia w klasztorze rozpoczynają się w piątek popołudniu, około godziny 17:00 i kończą się w niedzielę po Mszy świętej, około godziny 10:00.Należy zabrać ze sobą śpiwór, Pismo święte, coś do pisania oraz instrument muzyczny, na którym grasz.

Celem tego spotkania jest pogłębienie wiary, wyciszenie, wsłuchanie w Słowo Boże oraz poszukiwanie właściwej dla siebie drogi życia.

Możliwe są także indywidualne dni skupienia, w terminie wcześniej uzgodnionym.

Zgłoszenia przyjmuje:

Br. Piotr Arndt – tel.: +48 674 10 36 

--------------------------------------------

Inne propozycje dla młodzieży żeńskiej i męskiej:

8 – 15 sierpnia – Warszawska Pielgrzymka Piesza – 15 brązowa (6-15.08 z Warszawy)

22 – 26 sierpnia – Golgota Młodych w Serpelicach n. Bugiem

---------------------------------------------

Skupienia i rekolekcje w innych miejscach Polski - na stronie Duszpasterstwa Powołań Warszawskiej Prowincji Kapucynów: http://www.powolanie.kapucyni.eu/

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE

sb
 • w niedziele i święta - godz.: 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 18.00
 • w dni powszednie - godz. : 6.30, 7.15, 8.00, 18.00

 
 

NOWENNY

 

 

 • Do bł. Honorata - czwartek o 18.00; Różaniec z wyczytywaniem intencji
  o 17.30
 • Do św. Antoniego - wtorek o 18.00; 
 • Przed uroczystością św. Franciszka (25 IX - 3 X);
 • Przed uroczystością bł. Honorata (4 X - 12 X);

 
 

NABOŻEŃSTWA

 

 

 • W czasie Wielkiego Postu
  - W niedziele Gorzkie żale - 17:15
  - W piątki Droga Krzyżowa - 17:00
 • W czasie Adwentu
  - Msza św. Roratnia - 6:30
  - Godzinki o N.M.P. : w niedziele - 6:40, w dni powszednie - 6:10
 • W okresie zwykłym 
  - majowe, czerwcowe - godz. 17.15;
  - różańcowe - godz. 17.15;
  - 40 godz. - od Zesłania Ducha Świętego;


 

SPOWIEDŹ 

 • w czasie wszystkich Mszy Świętych;
 • w ramach potrzeby - prosić o kapłana w zakrystii (zadzwonić dzwonkiem);
 • w domach chorych (po wcześniejszej informacji, zaproszeniu);

Duszpasterstwo chorych w szpitalu

dch

MSZA ŚWIĘTA

 

 

 

 

 • Sprawowana jest w każdą niedzielę i uroczystości (wolne od pracy)
  o godz.11:00 w kaplicy szpitalnej.

KOMUNIA ŚWIĘTA

 

 

 

 • Na oddziałach we wtorki, czwartki, soboty i I-sze piątki miesiąca
  od godz. 14.00

W PILNYCH POTRZEBACH
 

 

 

Proszę dzwonić: tel. 048 674-11-37 lub 048 674-10-36 lub 797 002 568

Opiekę duszpasterską pełni o. Kazimierz Śnieg, kapucyn.

Franciszkański Zakon Świeckich

fzs

Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

Duch świętego Franciszka, zaproszonego przez Pana Jezusa, do odbudowania Kościoła, ogarnął także wielu ludzi świeckich. Bracia powołani do życia według rad ewangelicznych utworzyli "pierwszy" zakon, siostry, mniszki, zainspirowane przykładem uczennicy Franciszka, Klary - zakon "drugi". Ludzie żyjący w świecie, często nawet małżonkowie, wstępowali do "trzeciego" zakonu, by łatwiej realizować zasady ewangeliczne w swojej codzienności.

Trzeci Zakon Franciszkański, od niedawna zwany Franciszkańskim Zakonem Świeckich, znany w całym chrześcijańskim świecie, zakorzenił się też w Nowym Mieście pod opieką kapucynów.

Wspólnota liczy około pięćdziesięciu członków. Siostry i bracia starają się żyć duchowością franciszkańską w swoich rodzinach i środowiskach. Są dobrym ewangelicznym zaczynem Pokoju i Dobra!

Spotkania Wspólnoty FZŚ odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca. Rozpoczyna się Mszą świętą o godz. 15.00, po której zebranie kontynuowane jest w sali duszpasterskiej.

ZAPRASZAMY, PRZYŁĄCZCIE SIĘ DO NAS!

Grupa modlitwy św. Ojca Pio

opio
Msza św. nowennowa, za wstawiennictwem św. o. Pio, sprawowana jest 23 dnia każdego miesiąca o godz. 18:00. Po niej, w salce duszpasterskiej, odbywa się spotkanie Grupy modlitwy o. Pio. Opiekę duszpasterską nad grupą sprawuje o. Łukasz Szokaluk.
ZAPRASZAMY!

 

 

Odnowa w Duchu Świętym

duch1

Grupa Odnowy w Duchu Świętym jest związana z katolicką odnową charyzmatyczną, która po Soborze Watykańskim II rozwinęła się w Kościele Katolickim. W Nowym Mieście nad Pilicą istnieje od kilku lat i działa pod opieką duchową miejscowych duszpasterzy. Celem grupy jest duchowy rozwój związany z doświadczeniem "chrztu u Duchu Świętym", z przyjęciem Jezusa jako Pana i Zbawiciela, darów, i charyzmatów Ducha świętego. Stałe grono tworzy kilkanaście osób. Spotkania zawsze są otwarte i chętnie zapraszamy do wspólnego z nami doświadczenia wiary.

 

CZAS I MIEJSCE

 

 

Grupa modlitewna spotyka się, raz w cyklu tygodniowym, w czwartki, po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00, w salce duszpasterskiej.

 

FORMACJA

 Spotkania czwartkowe

duch2

Na spotkaniach tygodniowych wspólnie modlimy się powierzając się szczególnie Duchowi świętemu, uwielbiamy Boga, prowadzimy modlitwę wstawienniczą w różnych potrzebach, dzielimy się Słowem Bożym, naszymi osobistymi doświadczeniami. Jest miejsce na katechezę, na pogłębianie znajomości naszej wiary. Dużą wagę przywiązujemy do osobistego i wspólnotowego otwierania się na natchnienia Boże, do właściwego rozeznania woli Bożej, działania Darów Ducha świętego.
Ważną rolę w naszym duchowym wzrastaniu odgrywają wyjazdy na różnego rodzaju spotkania Odnowy w Duchu Świętym, które pomagają nam zachować kontakt z innymi wspólnotami i działaniem Odnowy w kraju.

Spotkania Odnowy w Częstochowie

Co roku jeździmy na Jasną Górę na Ogólnopolskie Spotkania Odnowy w Duchu Świętym, aby z dziesiątkami tysięcy ludzi modlić się, otwierać się na moc Ducha świętego, słuchać świadectw i katechez w atmosferze radości i uwielbienia Boga.

Forum charyzmatyczne

Co dwa lata ośrodek w Łodzi organizuje Forum Charyzmatyczne, w którym wspólnota bierze udział. Różni goście z kraju i z zagranicy dzielą się swoim doświadczeniem spotkania Jezus i charyzmatów Ducha świętego w posłudze ewangelizacji.

Seminaria Odnowy

Członkowie naszej grupy biorą udział w Seminariach Odnowy, które odbywają się w Łodzi tzw. metodą eksternistyczną. Po kilku tygodniach własnej osobistej pracy w oparciu o materiały formacyjne odbywają się w Łodzi dwie sesje, na które przyjeżdżają uczestnicy rekolekcji. Pierwsza poświęcona jest nawróceniu i uzdrowieniu, druga odnowieniu wiary i modlitwie chrztu w Duchu Świętym.

Inne formy rekolekcji, spotkań i czuwań

W miarę możliwości członkowie naszej wspólnoty biorą udział w różnych formach rekolekcji organizowanych i prowadzonych przez grupy Odnowy w kraju.

POSŁUGA

 

 

 

 • w kościele klasztornym

I Piątek miesiąca

Wspólnota zaprasza wszystkich na adoracje Najświętszego Sakramentu w każdy I Piątek miesiąca po wieczornej Mszy świętej. Jest to dla nas czas wspólnej modlitwy, uwielbienia Pana Jezusa, prośby o wzrost wiary i uzdrowienie naszej duszy i ciała. Modlimy się za nasze rodziny , parafię, ważne sprawy kościoła. Staramy się, aby to było nasze głębokie spotkanie z Jezusem Eucharystycznym.

Różaniec w Niedzielę

Wspólnota zobowiązała się do prowadzenia różańca w każdą Niedzielę przed wieczorną Eucharystią.

 • w kościele parafialnym

 Nabożeństwo uzdrowienia

W parafii wspólnota prowadzi raz na 2 miesiące nabożeństwo uzdrowienia. Modlimy się o duchowe i fizyczne uzdrowienie. Zasadnicze elementy nabożeństwa to:
Różaniec, Msza święta w intencji uzdrowienia i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

PIELGRZYMKI

 

 

Organizujemy wyjazdy do Częstochowy, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie i innych miejsc.

ZAPRASZAMY!

Ruch Światło - Życie

Przy klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Nowym Mieście gromadzi się wspólnota foska1Ruchu Światło - Życie, popularnie nazywana "oazą". Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła.

oa

 

Spotkania oazowe odbywają się w różne dni tygodnia - w zależności od grupy wiekowej. Więcej informacji znajduje się na stronie www.oazanm.kapucyni.eu

Jedną z diakonii Ruchu Światło - Życie przy klasztorze Braci Kapucynów jest Schola Oazowa, która animuje śpiew na niedzielnej Mszy św. o godz. 9:30. Próby odbywają się w każdy piątek o godz. 16:00.

Moderatorem wspólnoty oazowej w Nowym Mieście jest br. Piotr Owczarz OFMCap.

ZAPRASZAMY!

O nas

header

 

Podczas Eucharystii, każda osoba będąca w tym zgromadzeniu liturgicznym spełnia właściwą sobie funkcję. Swoje miejsce w liturgii mają także ministranci i lektorzy. Aby lepiej przygotować się do pełnienia tych funkcji, przy naszym kościele działa Liturgiczna Służba Ołtarza.

Opiekunem LSO jest br. Łukasz Szokaluk OFMCap.

 

Zbiórki odbywają się w sobotę
 
kandydaci na ministrantów - godz. 9:30
 
 
ministranci - godz. 10:30
 

lektorzy i kandydaci na lektorów - godz. 11:30

 

ZAPRASZAMY!!!

 

<<<---   więcej w menu "LSO"   --->>>