Dzisiaj jest: 28 Maj 2017    |    Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

W ostatnim miesiącu1748

30.04.2017

III Niedziela Wielkanocna

1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się przez nasz pełny udział w Eucharystii.

2. Dziś po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na osoby dotknięte wojną w Syrii, szczególnie w zrujnowanym Aleppo. Za każdą ofiarę z serca dziękujemy.

3. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Maryi. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia o godz.1730, przed wieczorną Mszą św., będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.

4. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

5. W środę, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione w porządku niedzielnym. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi prosimy o wywieszenie naszej flagi narodowej. W swoich prywatnych modlitwach czy przez udział we Mszy św. wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.

6. Burmistrz Miasta i Gminy Nowe Miasto n/P Mariusz Dziuba oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Pietrucha zapraszają na uroczystość patriotyczno - religijną upamiętniającą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, połączoną z obchodami Dnia Strażaka, która odbędzie się w dniu 3 maja w naszym mieście. W programie: 930 Msza św. w Kościele Parafialnym, o godz. 1030 koncert patriotyczny w wykonaniu chóru Publicznego Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Nowym Mieście i o godz. 1130 przemarsz pod pomnik Tadeusza Kościuszki i złożenie kwiatów. Serdecznie zapraszamy.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

8. W tym tygodniu wspominamy:

• we wtorek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,
  • w czwartek – św. Floriana, męczennika.
  • w sobotę – święto świętych Filipa i Jakuba Apostołów

9. Wszystkim naszym Dobrodziejom dziękujemy za okazaną nam dobroć i pomoc. Zapewniamy Was o naszej codziennej pamięci w modlitwie.

1. Dziś po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na osoby dotknięte wojną w Syrii, szczególnie w zrujnowanym Aleppo. Za każdą ofiarę z serca dziękujemy.

1. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Maryi. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia o godz.1730, przed wieczorną Mszą św., będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.

1. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

1. W środę, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione w porządku niedzielnym. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi prosimy o wywieszenie naszej flagi narodowej. W swoich prywatnych modlitwach czy przez udział we Mszy św. wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.

1. Burmistrz Miasta i Gminy Nowe Miasto n/P Mariusz Dziuba oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Pietrucha zapraszają na uroczystość patriotyczno - religijną upamiętniającą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, połączoną z obchodami Dnia Strażaka, która odbędzie się w dniu 3 maja w naszym mieście. W programie: 930 Msza św. w Kościele Parafialnym, o godz. 1030 koncert patriotyczny w wykonaniu chóru Publicznego Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Nowym Mieście i o godz. 1130 przemarsz pod pomnik Tadeusza Kościuszki i złożenie kwiatów. Serdecznie zapraszamy.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

1. W tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,

- w czwartek – św. Floriana, męczennika.

- w sobotę – święto świętych Filipa i Jakuba Apostołów

1. Wszystkim naszym Dobrodziejom dziękujemy za okazaną nam dobroć i pomoc. Zapewniamy Was o naszej codziennej pamięci w modlitwie.