Msze święte

w niedziele i święta:
7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 18.00

w dni powszednie
6.30, 7.15, 8.00, 18.00  więcej...


Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł

Czytania liturgiczneKalendarz liturgiczny
Braci Mniejszych Kapucynów
w Polsce


czerwiec 2017
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Brak wydarzeń

Licznik wizyt

Dziś2
Wczoraj77
W ostatnim tygodniu2
W ostatnim miesiącu2042
Wszystkich118284

Odnowa w Duchu Świętym

duch1

Grupa Odnowy w Duchu Świętym jest związana z katolicką odnową charyzmatyczną, która po Soborze Watykańskim II rozwinęła się w Kościele Katolickim. W Nowym Mieście nad Pilicą istnieje od kilku lat i działa pod opieką duchową miejscowych duszpasterzy. Celem grupy jest duchowy rozwój związany z doświadczeniem "chrztu u Duchu Świętym", z przyjęciem Jezusa jako Pana i Zbawiciela, darów, i charyzmatów Ducha świętego. Stałe grono tworzy kilkanaście osób. Spotkania zawsze są otwarte i chętnie zapraszamy do wspólnego z nami doświadczenia wiary.

 

CZAS I MIEJSCE

 

 

Grupa modlitewna spotyka się, raz w cyklu tygodniowym, w czwartki, po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00, w salce duszpasterskiej.

 

FORMACJA

 Spotkania czwartkowe

duch2

Na spotkaniach tygodniowych wspólnie modlimy się powierzając się szczególnie Duchowi świętemu, uwielbiamy Boga, prowadzimy modlitwę wstawienniczą w różnych potrzebach, dzielimy się Słowem Bożym, naszymi osobistymi doświadczeniami. Jest miejsce na katechezę, na pogłębianie znajomości naszej wiary. Dużą wagę przywiązujemy do osobistego i wspólnotowego otwierania się na natchnienia Boże, do właściwego rozeznania woli Bożej, działania Darów Ducha świętego.
Ważną rolę w naszym duchowym wzrastaniu odgrywają wyjazdy na różnego rodzaju spotkania Odnowy w Duchu Świętym, które pomagają nam zachować kontakt z innymi wspólnotami i działaniem Odnowy w kraju.

Spotkania Odnowy w Częstochowie

Co roku jeździmy na Jasną Górę na Ogólnopolskie Spotkania Odnowy w Duchu Świętym, aby z dziesiątkami tysięcy ludzi modlić się, otwierać się na moc Ducha świętego, słuchać świadectw i katechez w atmosferze radości i uwielbienia Boga.

Forum charyzmatyczne

Co dwa lata ośrodek w Łodzi organizuje Forum Charyzmatyczne, w którym wspólnota bierze udział. Różni goście z kraju i z zagranicy dzielą się swoim doświadczeniem spotkania Jezus i charyzmatów Ducha świętego w posłudze ewangelizacji.

Seminaria Odnowy

Członkowie naszej grupy biorą udział w Seminariach Odnowy, które odbywają się w Łodzi tzw. metodą eksternistyczną. Po kilku tygodniach własnej osobistej pracy w oparciu o materiały formacyjne odbywają się w Łodzi dwie sesje, na które przyjeżdżają uczestnicy rekolekcji. Pierwsza poświęcona jest nawróceniu i uzdrowieniu, druga odnowieniu wiary i modlitwie chrztu w Duchu Świętym.

Inne formy rekolekcji, spotkań i czuwań

W miarę możliwości członkowie naszej wspólnoty biorą udział w różnych formach rekolekcji organizowanych i prowadzonych przez grupy Odnowy w kraju.

POSŁUGA

 

 

 

  • w kościele klasztornym

I Piątek miesiąca

Wspólnota zaprasza wszystkich na adoracje Najświętszego Sakramentu w każdy I Piątek miesiąca po wieczornej Mszy świętej. Jest to dla nas czas wspólnej modlitwy, uwielbienia Pana Jezusa, prośby o wzrost wiary i uzdrowienie naszej duszy i ciała. Modlimy się za nasze rodziny , parafię, ważne sprawy kościoła. Staramy się, aby to było nasze głębokie spotkanie z Jezusem Eucharystycznym.

Różaniec w Niedzielę

Wspólnota zobowiązała się do prowadzenia różańca w każdą Niedzielę przed wieczorną Eucharystią.

  • w kościele parafialnym

 Nabożeństwo uzdrowienia

W parafii wspólnota prowadzi raz na 2 miesiące nabożeństwo uzdrowienia. Modlimy się o duchowe i fizyczne uzdrowienie. Zasadnicze elementy nabożeństwa to:
Różaniec, Msza święta w intencji uzdrowienia i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

PIELGRZYMKI

 

 

Organizujemy wyjazdy do Częstochowy, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie i innych miejsc.

ZAPRASZAMY!