Msze święte

w niedziele i święta:
7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 18.00

w dni powszednie
6.30, 7.15, 8.00, 18.00  więcej...


Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł

Czytania liturgiczneKalendarz liturgiczny
Braci Mniejszych Kapucynów
w Polsce


czerwiec 2017
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Brak wydarzeń

Licznik wizyt

Dziś2
Wczoraj77
W ostatnim tygodniu2
W ostatnim miesiącu2042
Wszystkich118284

Odpust Porcjunkuli 2013

porcjunkula2 sierpnia tradycyjnie przeżywaliśmy odpust Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. O godz. 12.00. została odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem prowincjała o. Andrzeja Kiejzy, który wygłosił także słowo Boże. Wśród kapłanów koncelebrujących byli współbracia z klasztoru wraz z o. Zdzisławem Tokarczykiem, a także księża z sąsiednich parafii.


Wspólne dziękczynienie Bogu obdarzającego nas życiem nadprzyrodzonym zakończyliśmy procesją z Najświętszym Sakramentem na placu „cmentarzyka" i odśpiewaniem hymnu „Ciebie Boga wysławiamy...".

 

br. Łukasz Szokaluk

 

 

 

Przejdź do galerii

 

 

Jubileusz o. Klaudiusza

jubileusz o klaudiusza7 lipca w naszym kościele podczas uroczystej Eucharystii odprawionej o godz. 11.00. świętowaliśmy jubileusz 50-lecia kapłaństwa o. Klaudiusza Pryzmonta. Współjubilat o. Bp Antoni Pacyfik Dydycz, ordynariusz drohiczyński wygłosił kazanie przypominając o początkach drogi zakonnej o. Klaudiusza przypadającej na mroczne czasy stalinizmu i komunizmu, pracy duszpasterskiej na Białorusi po rozpadzie ZSRR oraz pięknie powołania kapucyńskiego. Prowincjał o. Andrzej Kiejza przewodniczył Mszy św. Wśród pozostałych kapłanów koncelebrujących i braci byli: o. Zdzisław Tokarczyk, o. prof. Roland Prejs, o. Marian Puta, o. Tomasz Kropidłowski, o. Franciszek Rożkowski, o. Jan Fibek, o. Michał Deja oraz br. Piotr Jakacki i br. Dominik Sulewski. Rolę gospodarza pod nieobecność gwardiana pełnił wikary klasztoru o. Kazimierz Śnieg.


Na koniec o. Jubilat otrzymał życzenia od sióstr zakonnych, wiernych świeckich, a także błogosławieństwo apostolskie Ojca św. Franciszka, które ofiarował Bp Dydycz. Po Mszy św. goście wraz z liczną rodziną o. Klaudiusza udali się na obiad do refektarza.

Br. Łukasz Szokaluk

 

Przejdź do galerii

 

 

 

Pielgrzymka honoracka 2013

honoracka20134 lipca do Sanktuarium Bł. Honorata dotarła pielgrzymka piesza z Zakroczymia, w której uczestniczyła głównie młodzież wraz z siostrami zakonnymi i braćmi kapucynami z różnych klasztorów. Z naszego klasztoru w pielgrzymce honorackiej wziął udział o. Piotr Owczarz. Pątnicy modlili się podczas czwartkowej, wieczornej Eucharystii, której przewodniczył i homilię wygłosił o. Grzegorz Filipiuk. Radość wspólnego wędrowania i ubogacania się duchowością Bł. Honorata zakończyła agapa na ogrodzie klasztornym.

Br. Łukasz Szokaluk

 

Przejdź do galerii

Nowy krzyż

krzyz7 czerwca b. r. w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej Gwardian o. Piotr Pawlita pobłogosławił nowy, tzw. misyjny krzyż. Stary, który stał przed kościołem od początku lat pięćdzięsiątych ubiegłego wieku, został rozebrany z racji na zły stan konstrukcji.

Stat crux, dum volvitur orbis.

 

Br. Łukasz Szokaluk

 

 

 

 

 

 Przejdź do galerii

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

procesjaBCW tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej rozpoczęliśmy mszą św. w kościele parafialnym o godz. 10.00. Po Eucharystii wyruszyła procesja ulicami miasta zatrzymując się przy kolejnych ołtarzach: na dworcu PKS-u, przy „Groszku", przed domem ss. Sercanek oraz ss. Honoratek. Tematyka ołtarzy jak i kazań nawiązywała do obchodzonego w Kościele Roku Wiary: Dlaczego wierzę? Co mi daje wiara? Jak umacniać swoją wiarę? Wiara źródłem jedności. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z tej Uroczystości.

 

Br. Łukasz Szokaluk

IV Familiada z bł. Honoratem

dzien honoracki 2013Dnia 26 maja b. r. na ogrodzie klasztornym przeżyliśmy kolejny „Dzień honoracki" – Spotkanie z Błogosławionym. Kapucyński festyn z okazji 25-lecia beatyfikacji Bł. O. Honorata rozpoczął się mszą św. koncelebrowaną, której przewodniczył o. Adam Michalski z Zakroczymia. Głosił on także na wszystkich mszach św. Słowo Boże. Po Eucharystii o. Marcin Dębski z Bydgoszczy, który tego dnia pełnił rolę konferansjera zapowiedział występ orkiestry z Mogielnicy.
Po pięknym koncercie młodzież z ZDZu wystawiła interesującą sztukę teatralną dla dzieci o królewnie Śnieżce, 7 krasnoludkach oraz złej macosze. O godz. 15.00. można było z bliska obejrzeć nowoczesne wozy policyjne oblegane zwłaszcza przez najmłodszą publiczność. Na dziedzińcu przyklasztornym rozstawione były namioty z ciastami, gorącą zupą, napojami oraz ruszt z kiełbaskami z grilla. Na godz. 16.00. przybył oczekiwany gość specjalny tegorocznej familiady z bł. Honoratem Pan Jan Pospieszalski z TVP. W swoim 1,5 godz. występie opowiadał m.in. o klimacie rodzinnym, w którym wzrastał, pasjach muzycznych oraz o dyskryminowaniu przez komercyjne media takich fundamentalnych, polskich wartości jak: Bóg, honor i Ojczyzna. Zespół „Neofita" grając muzykę biesiadną umilał radosne spędzanie czasu aż do zakończenia imprezy Apelem Jasnogórskim.
Odpowiedzialnym za przygotowanie i przebieg „Dnia honorackiego" był o. Krzysztof Kurzątkowski, kustosz Sanktuarium Bł. Honorata, któremu pomagali bracia ze wspólnoty nowomiejskiej oraz świeccy wolontariusze.

Br. Łukasz Szokaluk

 

Krótki film z familiady można obejrzeć na youtube, a zdjęcia w galerii.