Msze święte

w niedziele i święta:
7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 18.00

w dni powszednie
6.30, 7.15, 8.00, 18.00  więcej...


Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł

Czytania liturgiczneKalendarz liturgiczny
Braci Mniejszych Kapucynów
w Polsce


czerwiec 2017
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Brak wydarzeń

Licznik wizyt

Dziś2
Wczoraj77
W ostatnim tygodniu2
W ostatnim miesiącu2042
Wszystkich118284

Nowenna 2013 - udział szkół cz. 2

 

 

7 października 2013 r. do Sanktuarium bł. Honorata Koźmińskiego, na zaproszenie o. Kustosza z okazji nowenny przed uroczystością Błogosławionego, przyszli uczniowie nowomiejskiego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką nauczycieli. O godz. 11.30 o. Szymon Jankowski, katecheta LO, odprawił dla wszystkich Mszę Świętą, w której modlił się w intencjach wszystkich uczniów i nauczycieli. Pod koniec Eucharystii dwaj bracia nowicjusze powiedzieli świadectwa swojego nawrócenia i powołania. Za ten czas spędzony na modlitwie CHWAŁA PANU!

Przemysław Laudy

Nowenna 2013 - udział szkół cz. 1

 

 

„Podnieś mnie Jezu i prowadź do Ojca, zanurz mnie w wodzie Jego miłosierdzia. Amen" To myśl przewodnia pantomimy, jaką przygotowała młodzież ze szkolnego koła teatralnego „Carpe diem" z Niepublicznego Technikum Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą. W ramach dorocznego spotkania u bł. O. Honorata młodzież wraz z gronem pedagogicznym uczestniczyła we Mszy św. w miejscowym sanktuarium. Przedstawiciele klas mundurowych przygotowali oprawę liturgiczną, a podczas kazania uczestnicy obejrzeli pantomimę. Jeden z uczniów przebrany za O. Honorata, opowiadał o tym, jak zmieniło się jego życie, gdy w celi więziennej przyszedł do niego sam Pan Jezus. „To był wyjątkowy moment w moim życiu -mówił- Chciałbym całym sobą wyśpiewać to, co dzieje się teraz w mojej duszy". Na te słowa, w rytm muzyki, weszły ubrane na biało dziewczęta z płonącymi świecami w ręku. W kościele rozbrzmiewał wykonywany przez „Siewców Lednicy" psalm: „Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie braknie..." Układ taneczny akcentował m.in. ciemną dolinę, jaką często w życiu spotyka każdy z nas, a przez którą tylko Pan Jezus może nas bezpiecznie przeprowadzić. Na koniec jeszcze raz wystąpił O. Honorat wyznając, że właśnie Psalm 23 pokazał mu Boga, który nie przestaje szukać zagubionego człowieka. I choć po grzechu człowiek ucieka i ukrywa się przed Bogiem, to jednak Pan Jezus szuka go i znajduje pomimo wszystko. Na zakończenie dziewczęta uklękły przed ołtarzem wznosząc świece wysoko w górę, a grający O. Honorata uczeń zawierzył Bogu siebie i całą naszą szkołę.

s. Joanna Czyżycka

 

Zaproszenie

honorat
Siostry i Bracia!


W dniu 13 października 2013 r. Sanktuarium w Nowym Mieście n/Pilicą będzie gromadzić wokół relikwii Błogosławionego Honorata, duchowe córki i synów Rodziny Honorackiej. Jak co roku wielu czcicieli przybędzie do naszego sanktuarium, aby powierzyć się wstawiennictwu Patrona zawierzenia i wytrwania. Nasza obecność niech będzie dziękczynieniem za 25 lat beatyfikacji Kapucyna, który jest dla nas wzorem świętości.

Jako Kustosz Sanktuarium wraz z Gwardianem nowomiejskiej wspólnoty mam zaszczyt zaprosić:
SIOSTRY ZE ZGROMADZEŃ HONORACKICH ORAZ WSZYSTKICH CZCICIELI BŁOGOSŁAWIONEGO HONORATA
na uroczystości, których porządek przedstawia się następująco:


17.15 RÓŻANIEC Z BŁ. HONORATEM
18.00 MSZA ŚWIĘTA O KANONIZACJĘ BŁ. HONORATA - Procesja z Relikwiami wokół Placu O. Honorata

Kustosz Sanktuarium
o. Krzysztof Kurzątkowski OFM Cap

 

Więcej informacji związanych z nowenną przed Uroczystością Bł. Honorata na stronie Sanktuarium

Pierwsze śluby 2013

sluby2013
W święto Narodzenia NMP uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. o godz. 11.00, podczas której czterech braci (Krzysztof Fabich, Michał Baczkura, Jan Sadowski i Aleksander Dzic) złożyło pierwsze śluby zakonne na ręce prowincjała o. Andrzeja Kiejzy oraz wiceprowincjała z Białorusi o. Andrzeja Żylewicza.


Uroczystość zgromadziła braci z różnych klasztorów, rodziny neoprofesów oraz wiernych, którzy na co dzień spotykali się z nimi na wspólnych liturgiach w kościele lub w innych miejscach, gdzie oczekiwano i przyjmowano ich z radością.

 

Br. Łukasz Szokaluk 

Przejdź do galerii

 

 

Projekcja filmu "Cristiada"

1 cristiada

2 cristiada

 

 

 1 września w naszym kościele o godz. 19.00 miała miejsce projekcja słynnego filmu „Cristiada". Sporo osób przyszło w niedzielny wieczór zobaczyć ten piękny, wzruszający film.

 

Br. Łukasz Szokaluk

25 lat życia zakonnego

jubileusz 25-lecia
26 sierpnia sześciu naszych braci (Radomir Kryński, Waldemar Grubka, Franciszek Tołczyk, Grzegorz Góralski, Grzegorz Sucheński i Henryk Piłat) obchodziło jubileusz 25 lat życia zakonnego. W nowomiejskim kościele 25 lat temu na ręce ówczesnego prowincjała 
o. Maksymiliana Macioszka składali pierwszą profesję zakonną.
Uroczystej Eucharystii o godz. 11.00. przewodniczył o. Waldemar Grubka, a kazanie wygłosił o. prof. Andrzej Derdziuk. Po kazaniu bracia klęcząc przed ołtarzem odnowili śluby zakonne. Na zakończenie Mszy św. o. Grzegorz Sucheński skierował słowa podziękowania dla wszystkich.
Świąteczny obiad przedłużył radość braci z przeżywanego jubileuszu 25 lat konsekracji zakonnej.

Br. Krzysztof Fabich

 

Przejdź do galerii