Msze święte

w niedziele i święta:
7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 18.00

w dni powszednie
6.30, 7.15, 8.00, 18.00  więcej...


Dzisiaj jest: 27 Marzec 2017    |    Imieniny obchodzą: Lidia, Ernest, Jan

Czytania liturgiczneKalendarz liturgiczny
Braci Mniejszych Kapucynów
w Polsce


marzec 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Brak wydarzeń

Licznik wizyt

Dziś6
Wczoraj91
W ostatnim tygodniu6
W ostatnim miesiącu1560
Wszystkich111271

Nowenna 2013 - udział szkół cz. 5

 

 

9 X 2013 r. społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wzięła udział w Eucharystii nowennowej przed Uroczystością Bł. Honorata. Po Ewangelii celebrans przypomniał uczniom sceny z życia Błogosławionego, które przedstawiali w poprzednich latach i zachęcił do obejrzenia pantomimy, która będzie kontynuacją dawnych wydarzeń. Po inscenizacji katecheta wyjaśniał sens i znaczenie poszczególnych obrazów, które uczniowie zobaczyli i uwrażliwił na pamięć – zwłaszcza w październiku – o modlitwie różańcowej, którą kochał Bł. Honorat.

Br. Łukasz Szokaluk

Nowenna 2013 - udział szkół cz. 4

 

 

Do Sanktuarium Bł. O. Honorata, 7-go dnia Nowenny przybyła na Mszę świętą Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po odczytaniu Ewangelii uczniowie przedstawili scenę pt. "Młody Wacław - droga powołania do zakonu kapucyńskiego'' pokazując znaczące wydarzenia z życia młodego Wacława: od burzliwej młodości po nawrócenie i wstąpienie do Zakonu. Na dziękczynienie wszyscy zaśpiewali pieśń "Zaufałem Panu'' powierzając swoje życie Panu Bogu.

Amelia Sołtysiak

Nowenna 2013 - udział szkół cz. 3

 

 

We wtorek 7 X uczniowie z Gimnazjum wraz o opiekunami udali się do kościoła Braci Mniejszych Kapucynów na Mszę Św. z okazji zbliżającego się święta ku czci bł. Honorata. Po przywitaniu zebranych przez O. Kustosza rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył o. Szymon Janowski. Przygotował On kilka słów homilii dla młodzieży. Po Eucharystii jeden z braci nowicjuszy wygłosił świadectwo po czym odbyło się krótkie przedstawienie przygotowane przez uczniów na czele z Panią katechetką Izą Rogowską mające na celu ukazanie momentu nawrócenia bł. Honorata. Po odśpiewaniu ostatniej pieśni przez scholę gimnazjalną uczniowie wrócili do szkoły na dalsze lekcje.

Kinga Rybarczyk

Nowenna 2013 - udział szkół cz. 2

 

 

7 października 2013 r. do Sanktuarium bł. Honorata Koźmińskiego, na zaproszenie o. Kustosza z okazji nowenny przed uroczystością Błogosławionego, przyszli uczniowie nowomiejskiego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką nauczycieli. O godz. 11.30 o. Szymon Jankowski, katecheta LO, odprawił dla wszystkich Mszę Świętą, w której modlił się w intencjach wszystkich uczniów i nauczycieli. Pod koniec Eucharystii dwaj bracia nowicjusze powiedzieli świadectwa swojego nawrócenia i powołania. Za ten czas spędzony na modlitwie CHWAŁA PANU!

Przemysław Laudy

Nowenna 2013 - udział szkół cz. 1

 

 

„Podnieś mnie Jezu i prowadź do Ojca, zanurz mnie w wodzie Jego miłosierdzia. Amen" To myśl przewodnia pantomimy, jaką przygotowała młodzież ze szkolnego koła teatralnego „Carpe diem" z Niepublicznego Technikum Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą. W ramach dorocznego spotkania u bł. O. Honorata młodzież wraz z gronem pedagogicznym uczestniczyła we Mszy św. w miejscowym sanktuarium. Przedstawiciele klas mundurowych przygotowali oprawę liturgiczną, a podczas kazania uczestnicy obejrzeli pantomimę. Jeden z uczniów przebrany za O. Honorata, opowiadał o tym, jak zmieniło się jego życie, gdy w celi więziennej przyszedł do niego sam Pan Jezus. „To był wyjątkowy moment w moim życiu -mówił- Chciałbym całym sobą wyśpiewać to, co dzieje się teraz w mojej duszy". Na te słowa, w rytm muzyki, weszły ubrane na biało dziewczęta z płonącymi świecami w ręku. W kościele rozbrzmiewał wykonywany przez „Siewców Lednicy" psalm: „Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie braknie..." Układ taneczny akcentował m.in. ciemną dolinę, jaką często w życiu spotyka każdy z nas, a przez którą tylko Pan Jezus może nas bezpiecznie przeprowadzić. Na koniec jeszcze raz wystąpił O. Honorat wyznając, że właśnie Psalm 23 pokazał mu Boga, który nie przestaje szukać zagubionego człowieka. I choć po grzechu człowiek ucieka i ukrywa się przed Bogiem, to jednak Pan Jezus szuka go i znajduje pomimo wszystko. Na zakończenie dziewczęta uklękły przed ołtarzem wznosząc świece wysoko w górę, a grający O. Honorata uczeń zawierzył Bogu siebie i całą naszą szkołę.

s. Joanna Czyżycka

 

Zaproszenie

honorat
Siostry i Bracia!


W dniu 13 października 2013 r. Sanktuarium w Nowym Mieście n/Pilicą będzie gromadzić wokół relikwii Błogosławionego Honorata, duchowe córki i synów Rodziny Honorackiej. Jak co roku wielu czcicieli przybędzie do naszego sanktuarium, aby powierzyć się wstawiennictwu Patrona zawierzenia i wytrwania. Nasza obecność niech będzie dziękczynieniem za 25 lat beatyfikacji Kapucyna, który jest dla nas wzorem świętości.

Jako Kustosz Sanktuarium wraz z Gwardianem nowomiejskiej wspólnoty mam zaszczyt zaprosić:
SIOSTRY ZE ZGROMADZEŃ HONORACKICH ORAZ WSZYSTKICH CZCICIELI BŁOGOSŁAWIONEGO HONORATA
na uroczystości, których porządek przedstawia się następująco:


17.15 RÓŻANIEC Z BŁ. HONORATEM
18.00 MSZA ŚWIĘTA O KANONIZACJĘ BŁ. HONORATA - Procesja z Relikwiami wokół Placu O. Honorata

Kustosz Sanktuarium
o. Krzysztof Kurzątkowski OFM Cap

 

Więcej informacji związanych z nowenną przed Uroczystością Bł. Honorata na stronie Sanktuarium