Dzisiaj jest: 30 Marzec 2015    |    Imieniny obchodzą: Amelia, Leonard, Dobromir

Czytania liturgiczneKalendarz liturgiczny
Braci Mniejszych Kapucynów
w Polsce


marzec 2015
P W Ś C Pt S N
23 24 25 26 27 28 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Brak wydarzeń

Licznik wizyt

Dziś76
Wczoraj122
W ostatnim tygodniu76
W ostatnim miesiącu1769
Wszystkich69043

Zaproszenie

honorat
Siostry i Bracia!


W dniu 13 października 2013 r. Sanktuarium w Nowym Mieście n/Pilicą będzie gromadzić wokół relikwii Błogosławionego Honorata, duchowe córki i synów Rodziny Honorackiej. Jak co roku wielu czcicieli przybędzie do naszego sanktuarium, aby powierzyć się wstawiennictwu Patrona zawierzenia i wytrwania. Nasza obecność niech będzie dziękczynieniem za 25 lat beatyfikacji Kapucyna, który jest dla nas wzorem świętości.

Jako Kustosz Sanktuarium wraz z Gwardianem nowomiejskiej wspólnoty mam zaszczyt zaprosić:
SIOSTRY ZE ZGROMADZEŃ HONORACKICH ORAZ WSZYSTKICH CZCICIELI BŁOGOSŁAWIONEGO HONORATA
na uroczystości, których porządek przedstawia się następująco:


17.15 RÓŻANIEC Z BŁ. HONORATEM
18.00 MSZA ŚWIĘTA O KANONIZACJĘ BŁ. HONORATA - Procesja z Relikwiami wokół Placu O. Honorata

Kustosz Sanktuarium
o. Krzysztof Kurzątkowski OFM Cap

 

Więcej informacji związanych z nowenną przed Uroczystością Bł. Honorata na stronie Sanktuarium

Pierwsze śluby 2013

sluby2013
W święto Narodzenia NMP uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. o godz. 11.00, podczas której czterech braci (Krzysztof Fabich, Michał Baczkura, Jan Sadowski i Aleksander Dzic) złożyło pierwsze śluby zakonne na ręce prowincjała o. Andrzeja Kiejzy oraz wiceprowincjała z Białorusi o. Andrzeja Żylewicza.


Uroczystość zgromadziła braci z różnych klasztorów, rodziny neoprofesów oraz wiernych, którzy na co dzień spotykali się z nimi na wspólnych liturgiach w kościele lub w innych miejscach, gdzie oczekiwano i przyjmowano ich z radością.

 

Br. Łukasz Szokaluk 

Przejdź do galerii

 

 

Projekcja filmu "Cristiada"

1 cristiada

2 cristiada

 

 

 1 września w naszym kościele o godz. 19.00 miała miejsce projekcja słynnego filmu „Cristiada". Sporo osób przyszło w niedzielny wieczór zobaczyć ten piękny, wzruszający film.

 

Br. Łukasz Szokaluk

25 lat życia zakonnego

jubileusz 25-lecia
26 sierpnia sześciu naszych braci (Radomir Kryński, Waldemar Grubka, Franciszek Tołczyk, Grzegorz Góralski, Grzegorz Sucheński i Henryk Piłat) obchodziło jubileusz 25 lat życia zakonnego. W nowomiejskim kościele 25 lat temu na ręce ówczesnego prowincjała 
o. Maksymiliana Macioszka składali pierwszą profesję zakonną.
Uroczystej Eucharystii o godz. 11.00. przewodniczył o. Waldemar Grubka, a kazanie wygłosił o. prof. Andrzej Derdziuk. Po kazaniu bracia klęcząc przed ołtarzem odnowili śluby zakonne. Na zakończenie Mszy św. o. Grzegorz Sucheński skierował słowa podziękowania dla wszystkich.
Świąteczny obiad przedłużył radość braci z przeżywanego jubileuszu 25 lat konsekracji zakonnej.

Br. Krzysztof Fabich

 

Przejdź do galerii

 

 

Odpust Porcjunkuli 2013

porcjunkula2 sierpnia tradycyjnie przeżywaliśmy odpust Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. O godz. 12.00. została odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem prowincjała o. Andrzeja Kiejzy, który wygłosił także słowo Boże. Wśród kapłanów koncelebrujących byli współbracia z klasztoru wraz z o. Zdzisławem Tokarczykiem, a także księża z sąsiednich parafii.


Wspólne dziękczynienie Bogu obdarzającego nas życiem nadprzyrodzonym zakończyliśmy procesją z Najświętszym Sakramentem na placu „cmentarzyka" i odśpiewaniem hymnu „Ciebie Boga wysławiamy...".

 

br. Łukasz Szokaluk

 

 

 

Przejdź do galerii

 

 

Jubileusz o. Klaudiusza

jubileusz o klaudiusza7 lipca w naszym kościele podczas uroczystej Eucharystii odprawionej o godz. 11.00. świętowaliśmy jubileusz 50-lecia kapłaństwa o. Klaudiusza Pryzmonta. Współjubilat o. Bp Antoni Pacyfik Dydycz, ordynariusz drohiczyński wygłosił kazanie przypominając o początkach drogi zakonnej o. Klaudiusza przypadającej na mroczne czasy stalinizmu i komunizmu, pracy duszpasterskiej na Białorusi po rozpadzie ZSRR oraz pięknie powołania kapucyńskiego. Prowincjał o. Andrzej Kiejza przewodniczył Mszy św. Wśród pozostałych kapłanów koncelebrujących i braci byli: o. Zdzisław Tokarczyk, o. prof. Roland Prejs, o. Marian Puta, o. Tomasz Kropidłowski, o. Franciszek Rożkowski, o. Jan Fibek, o. Michał Deja oraz br. Piotr Jakacki i br. Dominik Sulewski. Rolę gospodarza pod nieobecność gwardiana pełnił wikary klasztoru o. Kazimierz Śnieg.


Na koniec o. Jubilat otrzymał życzenia od sióstr zakonnych, wiernych świeckich, a także błogosławieństwo apostolskie Ojca św. Franciszka, które ofiarował Bp Dydycz. Po Mszy św. goście wraz z liczną rodziną o. Klaudiusza udali się na obiad do refektarza.

Br. Łukasz Szokaluk

 

Przejdź do galerii

 

 

 

Pielgrzymka honoracka 2013

honoracka20134 lipca do Sanktuarium Bł. Honorata dotarła pielgrzymka piesza z Zakroczymia, w której uczestniczyła głównie młodzież wraz z siostrami zakonnymi i braćmi kapucynami z różnych klasztorów. Z naszego klasztoru w pielgrzymce honorackiej wziął udział o. Piotr Owczarz. Pątnicy modlili się podczas czwartkowej, wieczornej Eucharystii, której przewodniczył i homilię wygłosił o. Grzegorz Filipiuk. Radość wspólnego wędrowania i ubogacania się duchowością Bł. Honorata zakończyła agapa na ogrodzie klasztornym.

Br. Łukasz Szokaluk

 

Przejdź do galerii