Msze święte

w niedziele i święta:
7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 18.00

w dni powszednie
6.30, 7.15, 8.00, 18.00  więcej...


Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł

Czytania liturgiczneKalendarz liturgiczny
Braci Mniejszych Kapucynów
w Polsce


czerwiec 2017
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Brak wydarzeń

Licznik wizyt

Dziś2
Wczoraj77
W ostatnim tygodniu2
W ostatnim miesiącu2042
Wszystkich118284

Uroczystość Wszystkich Świętych

 

 

W Uroczystość Wszystkich Świętych zgromadziliśmy się na cmentarzu miejskim, by o godz. 11.00 wziąć udział w procesji i Mszy św. ogarniając modlitwą wszystkich zmarłych.

Br. Łukasz Szokaluk

Nowenna 2013 - Uroczystość Bł. Honorata

 


 

13 X był dla Nowego Miasta jak i całej diecezji łowickiej dniem niezwykle uroczystym. W ową niedzielę przypadło wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, kapucyna, założyciela zgromadzeń zakonnych. W tym roku 16 X obchodziliśmy 25. rocznicę beatyfikacji Honorata z Białej Podlaskiej, której dokonał Bł. Jan Paweł II w 1988 r. w Rzymie. 

Tego dnia swoją obecnością zaszczycił Ks. Bp Józef Zawitkowski, który przedpołudniem odprawił Mszę św. o godz. 11.00. i wygłosił Słowo Boże. Wśród koncelebrujących kapłanów byli ks. emeryt Kazimierz z Nowego Miasta, o. Jan Fibek z Łomży oraz gospodarz Sanktuarium o. Krzysztof Kurzątkowski.

Natomiast wieczorną Eucharystię koncelebrowało wielu księży wikariuszy i proboszczów z pobliskich parafii na czele z prowincjałem Warszawskiej Prowincji Kapucynów o. Andrzejem Kiejzą. Wśród zgromadzonych wiernych obecni byli m. in. Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski oraz Burmistrz Nowego Miasta i Gminy wraz z zarządem Pani Barbara Gąsiorowska. Podczas Mszy św. śpiewał chór nauczycielski „Canto" z Przysuchy.

Uroczystą celebrację zakończyła procesja z relikwiami Bł. Honorata niesionymi przez żołnierzy Sił Powietrznych z 1-ego Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego, nowomiejskich strażaków oraz franciszkanów świeckich.

Br. Łukasz Szokaluk

Nowenna 2013 - przedszkole

 

 

W środę 9 X 2013 r. podczas trwającej nowenny przed uroczystością O. Honorata do Sanktuarium przybyły dzieci wraz ze swymi opiekunami z Przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Córek Maryi Niepokalanej w Grójcu. Najstarsza grupa przyjechała do Nowego Miasta, by lepiej poznać Patrona Przedszkola. Po przywitaniu przez O. Kustosza dzieci wzięły udział w Eucharystii sprawowanej przez O. Szymona, na którą przygotowały pieśni. Po Ewangelii bracia nowicjusze przedstawili dzieciom kilka scen z życia O. Honorata co przybliżyło im postać Patrona. Po Mszy Świętej dzieci zwiedziły Muzeum robiąc pamiątkowe zdjęcia przy figurze O. Honorata. Na koniec wizyty w Sanktuarium dzieci zawierzyły siebie, swoich rodziców, opiekunów i nauczycieli przy relikwiach O. Honorata.

S. Magdalena Dworak

Nowenna 2013 - udział szkół cz. 5

 

 

9 X 2013 r. społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wzięła udział w Eucharystii nowennowej przed Uroczystością Bł. Honorata. Po Ewangelii celebrans przypomniał uczniom sceny z życia Błogosławionego, które przedstawiali w poprzednich latach i zachęcił do obejrzenia pantomimy, która będzie kontynuacją dawnych wydarzeń. Po inscenizacji katecheta wyjaśniał sens i znaczenie poszczególnych obrazów, które uczniowie zobaczyli i uwrażliwił na pamięć – zwłaszcza w październiku – o modlitwie różańcowej, którą kochał Bł. Honorat.

Br. Łukasz Szokaluk

Nowenna 2013 - udział szkół cz. 4

 

 

Do Sanktuarium Bł. O. Honorata, 7-go dnia Nowenny przybyła na Mszę świętą Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po odczytaniu Ewangelii uczniowie przedstawili scenę pt. "Młody Wacław - droga powołania do zakonu kapucyńskiego'' pokazując znaczące wydarzenia z życia młodego Wacława: od burzliwej młodości po nawrócenie i wstąpienie do Zakonu. Na dziękczynienie wszyscy zaśpiewali pieśń "Zaufałem Panu'' powierzając swoje życie Panu Bogu.

Amelia Sołtysiak

Nowenna 2013 - udział szkół cz. 3

 

 

We wtorek 7 X uczniowie z Gimnazjum wraz o opiekunami udali się do kościoła Braci Mniejszych Kapucynów na Mszę Św. z okazji zbliżającego się święta ku czci bł. Honorata. Po przywitaniu zebranych przez O. Kustosza rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył o. Szymon Janowski. Przygotował On kilka słów homilii dla młodzieży. Po Eucharystii jeden z braci nowicjuszy wygłosił świadectwo po czym odbyło się krótkie przedstawienie przygotowane przez uczniów na czele z Panią katechetką Izą Rogowską mające na celu ukazanie momentu nawrócenia bł. Honorata. Po odśpiewaniu ostatniej pieśni przez scholę gimnazjalną uczniowie wrócili do szkoły na dalsze lekcje.

Kinga Rybarczyk