Msze święte

w niedziele i święta:
7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 18.00

w dni powszednie
6.30, 7.15, 8.00, 18.00  więcej...


Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł

Czytania liturgiczneKalendarz liturgiczny
Braci Mniejszych Kapucynów
w Polsce


czerwiec 2017
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Brak wydarzeń

Licznik wizyt

Dziś2
Wczoraj77
W ostatnim tygodniu2
W ostatnim miesiącu2042
Wszystkich118284

Uroczystość św. Kazimierza

W poniedziałek 5 marca 2012 r. obchodziliśmy uroczystość odpustowąobraz 047 patrona naszego kościoła w Nowym Mieście – św. Kazimierza Królewicza.
Główna część uroczystości miała miejsce podczas wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00. Wokół ołtarza zgromadzili się nasi bracia – kapłani ze wspólnoty klasztornej oraz zaproszeni goście: ks. Proboszcz z tutejszej parafii, ks. Proboszcz z sąsiedniej parafii w Żdżarach oraz ks. Dariusz Andrzejewski ze Zgromadzenia Ducha Świętego, który przewodniczył Eucharystii. Asystę do liturgii, tradycyjnie, przygotowali bracia nowicjusze.
W kazaniu ks. Dariusz przypomniał krótką, niemniej naznaczoną świętością i prostolinijnością, historię życia św. Kazimierza. Wyraźnie zaakcentowany został fakt, że święty patron naszego kościoła jest orędownikiem za sprawującymi władzę, o czym powinniśmy szczególnie pamiętać w dzisiejszych czasach i w dzisiejszej Polsce. Nie zabrakło nawiązania do wydarzeń z ostatnich miesięcy, w czasie których ujawniła się wyraźna dyskryminacja mediów katolickich oraz wyśmiewanie krzyża i wartości drogich chrześcijanom przez „polskojęzyczne, a nie polskie media”. Konkluzją była zachęta, by w rzeczywistości w której żyjemy, tak innej od tej jakiej pragnąłby dla swej ojczyzny św. Kazimierz Królewicz, tym bardziej gorąco i ufnie przywoływać jego wstawiennictwa.

Br. Jan Malanowski, nowicjusz

GALERIA

Święcenia diakonatu

Święcenia diakonatu w III niedzielę Wielkiego Postu, 11 marca 2012 roku, w kościele kapucynów w Nowym Mieście nad Pilicą otrzymali trzej bracia klerycy: Mariusz Dunaj, Adam Mianowski i Piotr Anusiewicz.

Na początku Eucharystii prowincjał, br. Marek Przeczewski przywitał kapucynów przybyłych z Lublina, Warszawy, Łomży i Gabonu, rodziny neodiakonów oraz głównego celebransa, bpa Andrzeja Dziubę, ordynariusza łowickiego. W homilii biskup mówił o znaczeniu przykazań Bożych i świątyni w życiu każdego Izraelity. Te dwa elementy stanowiły o tożsamości narodu wybranego, z nimi wiązali swoją przyszłość, błogosławieństwo i trwałość przymierza. Zwracając się do kandydatów mających przyjąć święcenia pierwszego stopnia, biskup ukazał, że ich zadaniem będzie udzielanie niektórych sakramentów, pomoc biskupowi i prezbiterom w głoszeniu słowa Bożego, a także braterska posługa miłości wobec tych, którzy zostali wykluczeni z głównego nurtu życia społecznego. 
Na zakończenie mszy świętej br. neodiakon, Piotr Anusiewicz skierował słowa podziękowania do biskupa, prowincjała, braci formatorów, rodzin, znajomych oraz br. Marcina Radomskiego, który prowadził dla braci rekolekcje przed święceniami.

br. Łukasz Szokaluk OFMCap

 Więcej na stronie www.kapucyni.plPoświęcenie ołtarza i wprowadzenie relikwii bł. Jana Pawła II

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny phoca thumb l poswi oltarza005aw Nowym Mieście n. Pilicą w naszym kościele miała miejsce uroczysta Msza św., podczas której JE ks. bp Józef Zawitkowski dokonał poświęcenia nowego ołtarza ku czci błogosławionego Jana Pawła II. Dokonano także oficjalnego wprowadzenia relikwii bł. Papieża Polaka do użytku liturgicznego.

Na wstępie Gwardian Br. Krzysztof Gajewski przywitał zgromadzonych licznie wiernych oraz przybliżył historię powstania nowego ołtarza i obrazu bł. Jana Pawła II. Pośród przybyłych gości obecny był artysta, który wykonał ołtarz oraz dobrodzieje, którzy w znacznej części ufundowali wykonanie tego dzieła.

W kazaniu ks. biskup Józef mówił o wyjątkowej roli Maryi w historii zbawienia, ukazując Ją jako najwspanialsze dzieło Boga. Ludzie wierzący pragną być do Niej podobni. W sposób szczególny podobny do Matki Bożej był bł. Jana Paweł II poprzez całkowite zawierzenie swojego życia Bogu. Klękając przy ołtarzu Błogosławionego wierni mają sobie przypominać papieskie słowa, które były umocnieniem, światłem i wskazówką w wiernym podążaniu za Chrystusem. Ks. biskup wspomniał także zmarłego niedawno o. Damiana, wyrażając żal z powodu niemożliwości przybycia na jego pogrzeb.

Mszę św. poprzedził Akatyst ku czci Bogurodzicy, który wykonał chór złożony z młodzieży oazowej, sióstr zakonnych oraz braci nowicjuszy, pod kierunkiem Br. Piotra Arndta.

Po Eucharystii zaproszeni goście udali się do refektarza na świąteczną kolację.

Br. Łukasz Szokaluk

GALERIA